PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=203985}

Życie i męka Jezusa Chrystusa

La Vie et la passion de Jésus Christ
6,6 152
oceny
6,6 10 1 152

Życie i męka Jezusa Chrystusa
powrót do forum filmu Życie i męka Jezusa Chrystusa

film nie jest zachwycający jeśli chodzi o treść. trudno to nawet tłumaczyć czasem jego powstania, dreyer w swych "zapiskach z dziennika szatana" zawarł znacznie pełniejszy obraz męki, choć zrobił to znaczcie krócej i poradniej od zecca'i. film ten przypomina jasełkowe dziecięce zabawy. w istocie jest to bardziej teatralna sztuka, aniżeli pełnowartościowy wytwór na miarę dziewiątej muzy.
film warty polecenia dla tych, którzy interesują się historią ekranizacji pasji chrystusa, nie koniecznie w krwawej wersji dla niedorozwiniętych emocjonalnie, choć jedna scena przeraziła mnie wielce. mianowice scena rzezi niewiniatek w ktrej brały udział niemowlęta[!!], były niemal rozszarpywane na oczach, choć było to jedynie pozorowane wprawiło mnie w osłupienie i grozę. głownie z tego powodu bradzo krytycznie odnoszę się do tego filmu, pozostawia wyjątkowy estetyczny niesmak.

również warto go zobaczyć, aby odszukać reminescencje obrazów botticeliego.
jakkolwiek film mi się nie podobał

bogumil_filipiuk

"trudno to nawet tłumaczyć czasem jego powstania, dreyer w swych "zapiskach z dziennika szatana" zawarł znacznie pełniejszy obraz męki, choć zrobił to znaczcie krócej i poradniej od zecca'i"
Tak, 20 lat później.

ocenił(a) film na 5
bogumil_filipiuk

Ten film to można porównywać do filmów Mélièsa, w tym samym czasie powstaje Podróż na księżyc, o wiele zresztą krótszy. Dreyer to już kolejna epoka w dziejach kina, początek XX wieku to są czasy jego pionierów. Jestem pewien, że pierwsi widzowie tego filmu oglądali go z rozdziawionymi buziami, bardziej zafascynowani niż my teraz np. Grawitacją, którą za jakiś czas też ktoś skrytykuje, porównując efekty specjalne z jakimś nowszym filmem.

bogumil_filipiuk

To jakbyś porównywał samolot braci Wright do dzisiejszego Boeinga.
20 lat między latami 00' a 20' to w kinie kolosalny odstęp. W tym czasie kino nauczyło się wszystkiego. A co do treści, to w tym czasie każda szanująca się wytwórnia filmowa chciała mieć własny film o męce Chrystusa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones